Οι Μάντης – Καγιαλής και Πασχαλίδης – Τριγκώνης στις κορυφαίες ομάδες για το 2016

kakitsis
Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Πατρών Σεμινάριο «Αεροδυναμική Ιστίων»
9 Δεκεμβρίου 2016
kontidis
Sailing World Cup Final Melbourne 2016 – Αποτελέσματα – Χρυσός ο Παύλος Κοντίδης
12 Δεκεμβρίου 2016

Οι Μάντης – Καγιαλής και Πασχαλίδης – Τριγκώνης στις κορυφαίες ομάδες για το 2016

start3

Ολοκληρώθηκε την Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου, η ψηφοφορία των Αθλητικών Συντακτών – Μελών του ΠΣΑΤ για την ανάδειξη των Κορυφαίων του Ελληνικού Αθλητισμού το 2016, οι οποίοι και θα βραβευτούν στην 63ηΕτήσια Γιορτή του Συνδέσμου, που θα πραγματοποιηθεί, για δεύτερη συνεχή χρονιά, στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών (Αίθουσα «Banquet»), τη Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου και ώρα 18.30.

Η εκδήλωση θα μεταδοθεί απευθείας τηλεοπτικά από τα κανάλια Novasports.

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, η πρώτη 3άδα (κατά αλφαβητική σειρά) ανά Κατηγορία, έχει ως εξής:

 ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ 2016

ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ Σπύρος (μαραθώνια κολύμβηση), ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ Λευτέρης (ενόργανη γυμναστική), ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ Κώστας (στίβος).

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΑΘΛΗΤΡΙΑ 2016

ΚΟΡΑΚΑΚΗ Άννα (σκοποβολή), ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ Βούλα (στίβος), ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ Κατερίνα (στίβος).

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΟΜΑΔΑ 2016

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΔΡΩΝ, 470 ΑΝΔΡΩΝ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Μάντης Παναγιώτης, Καγιαλής Παύλος), TORNADO ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Πασχαλίδης Ιορδάνης, Τριγκώνης Κώστας)

 ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 2016

ΓΕΜΕΛΟΣ Νίκος (κολύμβηση), ΚΟΡΑΚΑΚΗΣ Τάσος (σκοποβολή), ΡΑΦΤΗΣ Δημήτρης (ενόργανη γυμναστική).

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ 2016

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Θανάσης (στίβος), ΜΑΜΑΛΟΣ Παύλος (άρση βαρών), ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ Μανώλης (στίβος).

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ 2016

ΚΟΡΟΚΙΔΑ Δήμητρα (στίβος), ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ Αλεξάνδρα (κολύμβηση), ΤΣΑΚΩΝΑ Μαρία (κολύμβηση)

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ 2016

ΖΕΥΓΑΡΙΑ BC3 ΜΠΟΤΣΙΑ (Ντέντα Άννα, Πανανός Νίκος, Πολυχρονίδης Γρηγόρης), ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΑΘΗΣ (Ντούνης Βασίλης, Πυλαρινός Γεράσιμος, Τριανταφύλλου Πάνος), TANDEM ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ (Χαλκιαδάκη Αδαμαντία, Μηλάκη Ηρώ)

Οι Κορυφαίοι των Κορυφαίων θα ανακοινωθούν στη διάρκεια της Εκδήλωσης του ΠΣΑΤ, στις 19 Δεκεμβρίου 2016, όπου και θα τιμηθούν.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, εκτός των τριών (3) πρώτων:

 ΑΘΛΗΤΕΣ: Τσιτσιπάς Στέφανος (τένις): 1, Καλοφύρης Νίκος (ορεινό τρέξιμο): 1.

 ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ: Δράκου Νόρα (κολύμβηση): 2, Τσολακίδου Σταυρούλα (σκάκι): 2,  Καραχάλιου Βασιλεία (ιστιοπλοϊα): 1.

 ΟΜΑΔΕΣ: Ολυμπιακός Πειραιώς Ανδρών Υδατοσφαίριση: 10, 2πλο Σκιφ Γυναικών Κωπηλασία (Νικολαϊδου Κατερίνα, Ασουμανάκη Σοφία): 3,  2κωπος Άνευ Νέων Κωπηλασία (Νικολαϊδης Νίνο, Καλανδαρίδης Γιάννης): 2, 4κωπος Άνευ Ελαφρών Βαρών Ανδρών Κωπηλασία (Πέτρου Γιάννης, Ντούσκος Στέφανος, Γιάνναρος Σπύρος, Μαγδανής Παναγιώτης): 1, 4κωπος Άνευ Ανδρών Κωπηλασία (Χρήστου Γιάννης, Τσίλης Γιάννης, Αγγελόπουλος Διονύσης, Τζιάλλας Γιώργος): 1.

 ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: Κριεκ Μίτσελ (στίβος): 15, Βλάχος Θεόδωρος (υδατοσφαίριση): 9, Ωρολογάς Μάκης (ιστιοπλοϊα): 2, Καλαμαρίδης Ηλίας (τεχνική κολύμβηση): 2, Αθανασιάδης Θανάσης (κωπηλασία): 2, Πετράκης Ιωάννης (ποδόσφαιρο): 1, Σεϊρεκίδης Στέλιος (χάντμπολ): 1.

 ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ: Μιχαλεντζάκης Δημοσθένης (κολύμβηση): 13, Πολυχρονίδης Γρηγόρης (μπότσια): 5, Φερνάντες Σεζόν (στίβος): 5, Μπακοχρήστος Δημήτρης (άρση βαρών): 3, Ζησίδης Δημήτρης (στίβος): 1, Τριανταφύλλου Πάνος (ξιφασκία): 1.

ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ: Λιάγκου Ανθή (στίβος): 4, Ζαμπούρα Ελένη (σκοποβολή): 3, Λουφάκη Κέλλυ (ξιφασκία): 1.

ΟΜΑΔΕΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ: Γκολμπολ Γυναικών (Χαλκιαδάκη Ελένη, Μαρκαντωνάκη Κατερίνα, Δρίβα Κωνσταντίνα, Τζάλλα Μαρία, Αγκο Βασιλική, Λορέντζου Κατερίνα): 8, Σπάθη Ξιφασκία με Αμαξίδιο (Πυλαρινός Γεράσιμος, Τριανταφύλλου Πάνος, Ντούνης Βασίλης, Αρκουδέας Ηλίας): 2.

 

Μέγας Χορηγός της εκδήλωσης είναι η εταιρεία Stoiximan.Gr.

 Χορηγός Επικοινωνίας της εκδήλωσης τα κανάλια Novasports.

Χορηγός της εκδήλωσης η αεροπορική εταιρεία AEGEAN.

Υποστηρικτής της εκδήλωσης ο Οργανισμός Πολιτισμού Αθλητισμού και Νεολαίας του Δήμου Αθηναίων (ΟΠΑΝΔΑ).

 

πηγή:Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αθλητικού Τύπου

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com