Πανελλήνιο πρωτάθλημα Laser Radial – Αποτελέσματα

Αποτελέσματα Αγώνων Ανοικτής Θαλάσσης Ιούνιος (16/06 – 17/06)
qua 1
Quasar eumaria 1η θέση overall στον αγώνα “ΚΥΖΙΚΟΣ 2018”
26 Ιουνίου 2018

kypela

Από 21 έως 24 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε στην Ρόδο το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Laser Radial μεταξυ 45 σκαφών με πολύ ισχυρούς ανέμους.

Ο Λουκιανός Ζαμμιτ αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδος και ο Παντελής Κυρπόγλου κατέκτησε την 2η θέση.

O Αιμίλιος Μόνος αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδος Νέων Ανδρών U19, καταλαμβάνοντας ταυτόχρονα την Τρίτη Θέση στη Γενική Κατηγορία Ανδρών.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η συμμετοχή του Αιμίλιου, σε μία μεγαλύτερη κατηγορία σκαφών από αυτή που αγωνίζεται, έγινε στα πλαίσια της προετοιμασίας του για τα Παγκόσμια Πρωταθλήματα 2018 στις κατηγορίες Laser 4.7 και Radial που θα διεχαχθούν το επόμενο δίμηνο σε Πολωνία και Γερμανία αντίστοιχα.